Diskmaskin
Gram - OM 64477 R
Flexibel inredning
Låg ljudnivå
Funktionell besticklåda
TurboDrying
Hygienfunktion
-
11 990:-
Lagerstatus: Beställningsvara – leveranstid kan ej beräknas
Köp till inbärning, installation och bortforsling av gammal produkt när du betalar
Vill du ha en senare leverans pausar vi din order kostnadsfritt upp till 6 veckor
Klimatkompenserad leverans i hela Sverige
- Lagerstatus: Beställningsvara – leveranstid kan ej beräknas
- Se andra produkter med snabbare leveranstid?
↑
G
Vill du ha en senare leverans pausar vi din order kostnadsfritt upp till 6 veckor
Klimatkompenserad leverans i hela Sverige
Med plats för 16 kuvert och toppkorg är detta en riktigt bra diskmaskin.
AQUASTOP AQUASTOP är ett säkerhetssystem som automatiskt stänger av vattenmatningen om diskmaskinen börjar läcka. Därmed undviker du att det kommer vatten på golvet vid ett eventuellt brott på de interna slangarna.
Flexibel inredning Den översta korgen kan med ett enkelt handgrepp justeras i höjdled – även om korgen är full. På så sätt får du utrymmet du är i behov av. I den nedre korgen kan tallriksgallren läggas ner om du är i behov av utrymmet för stora fat och grytor.
Låg ljudnivå: GRAMs Low Noise diskmaskiner är idealiska för öppna kök eller kök-/allrum, eftersom ljudnivån är mycket låg.
Quick&Clean: Välj programmet Quick&Clean när disken har stått odiskad i något dygn. Med Quick&Clean-programmet blir tvätten klar under en timme, med en hög vattentemperatur.
TurboDrying: TurboDrying är ett aktivt torksystem, där en fläkt ökar luftcirkulationen i maskinen. Det ger dig ett snyggt och skinande diskresultat. Det betyder också att disken har normal temperatur när du är redo att tömma den.
Tillbehör
Produktblad: |
|
| Varumärke: | Gram |
| Modellbeteckning: | OM64477R |
| Höjd (cm): | 82 |
| Max höjd (cm): | 88 |
| Min höjd (cm): | 82 |
| Bredd (cm): | 59.8 |
| Djup (cm): | 59 |
| Energianvändning (kWh) 100 cyklar: | 66 |
| Utsläppsklass för luftburet akustiskt buller: | B |
| Ljudnivå: | 40 decibel A (regn mot ett fönster motsvarar ca 45 dB A) |
| Antal kuvert (st): | 16 |
| Vattenförbrukningen i liter per disk: | 10,9 |
| Programtid för diskprogramet, EKO: | 04:30 |
| Garanti: | 5års garanti vid registrering |
| EAN | 5709708237286 |
Allmän information |
|
| Torksystem: | ExtraDry |
| Färg: | Vit |
| Produktgrupp: | Diskmaskiner 60cm |
Funktioner och egenskaper |
|
| För integrering (Ja/Nej): | Nej |
| Invändig belysning (Ja/Nej): | Nej |
| Toppkorg (Ja/Nej): | Ja |
Teknisk data |
|
| Längd strömkabel (cm): | 165 |
| Ljudnivå (dBA): | 40 decibel A (regn mot ett fönster motsvarar ca 45 dB A) |
| Vikt (kg): | 35 |
Energimärkning |
|
| Energiklass: | B |
Recensioner
↑
G
- Invändig belysning (Ja/Nej): Nej
- Toppkorg (Ja/Nej): Nej
- Ljudnivå (dBA): 46
↑
G
- Invändig belysning (Ja/Nej): Nej
- Toppkorg (Ja/Nej): Ja
- Ljudnivå (dBA): 42
↑
G
- Invändig belysning (Ja/Nej): Ja
- Toppkorg (Ja/Nej): Ja
- Ljudnivå (dBA): 40




