Diskmaskin
Electrolux - ESA47405UW
AirDry öppnar luckan automatiskt för bättre torkning
SoftSpikes skyddar ömtåliga glas under diskningen
QuickLift gör att du kan justera överkorgen även när den är full
Snabbt 30 minuters program när du vill diska snabbt
Produktmått: Bredd 59.7 cm, Djup 57.6 cm, Höjd 81.8-88 cm
-
11 169:-
Lagerstatus: I leverantörslager – skickas inom 2 - 4 dagar
Köp till inbärning, installation och bortforsling av gammal produkt när du betalar
Vill du ha en senare leverans pausar vi din order kostnadsfritt upp till 6 veckor
Klimatkompenserad leverans i hela Sverige
- Lagerstatus: I leverantörslager – skickas inom 2 - 4 dagar
↑
G
Vill du ha en senare leverans pausar vi din order kostnadsfritt upp till 6 veckor
Klimatkompenserad leverans i hela Sverige
Electrolux ESA47405UW diskmaskin vit
- AirDry öppnar luckan automatiskt för bättre torkresultat
- QuickLift gör det möjligt att justera överkorgen även när den är full
- SoftSpikes skyddar ömtåliga glas under diskningen
- Snabbt 30 minuters program när du behöver ren disk snabbt
- ExtraHygiene för mer hygienisk diskning
Rymlig diskmaskin för familjens behov. Electrolux ESA47405UW är en praktisk diskmaskin med plats för upp till 13 kuvert. Den passar bra för medelstora hushåll och kombinerar effektiv diskning med funktioner som gör lastning och användning smidigare i vardagen.
Bättre torkning med AirDry. AirDry-tekniken öppnar luckan automatiskt i slutet av diskprogrammet så att frisk luft kan cirkulera i maskinen. Den naturliga luftcirkulationen ger upp till tre gånger bättre torkresultat jämfört med traditionella slutna lucksystem.
Program för olika typer av disk. Diskmaskinen erbjuder flera program som gör det enkelt att anpassa diskningen efter behov. Program som Auto, Eco och Quick 30 Minutes gör det möjligt att välja rätt inställning beroende på hur smutsig disken är och hur mycket tid du har.
Extra funktioner för bättre diskresultat. ExtraHygiene höjer temperaturen under slutsköljningen för att minska bakterier på disken. GlassCare hjälper till att skydda känsliga glas, medan XtraPower ger extra rengöringskraft när disken är mer smutsig.
Flexibel korginredning. QuickLift-systemet gör det möjligt att justera överkorgens höjd även när den är full. SoftSpikes gummistöd hjälper dessutom till att hålla ömtåliga glas stabila under diskningen.
Smarta funktioner för enkel användning. Diskmaskinen har fördröjd start upp till 24 timmar, tydlig programdisplay och indikatorlampor för salt och spolglans. AutoOff stänger av maskinen automatiskt när programmet är klart för att minska energiförbrukningen.
Trygg och tyst drift. AquaControl-vattenskydd hjälper till att förhindra vattenskador genom att upptäcka läckor. Med en ljudnivå på endast 44 dB arbetar diskmaskinen dessutom tyst i bakgrunden.
Tillbehör
Produktblad: |
|
| Varumärke: | Electrolux |
| Modellbeteckning: | ESA47405UW |
| Höjd (cm): | 81.8 |
| Max höjd (cm): | 88 |
| Min höjd (cm): | 82 |
| Bredd (cm): | 59.7 |
| Djup (cm): | 57.6 |
| Energianvändning (kWh) 100 cyklar: | 74 |
| Utsläppsklass för luftburet akustiskt buller: | B |
| Ljudnivå: | 44 decibel A (regn mot ett fönster motsvarar ca 45 dB A) |
| Antal kuvert (st): | 13 |
| Vattenförbrukningen i liter per disk: | 9.9 |
| Programtid för diskprogramet, EKO: | 4:00 |
| EAN | 7333394107554 |
Allmän information |
|
| Torksystem: | AirDry |
| Färg: | Vit |
| Produktgrupp: | Diskmaskin 60cm |
Funktioner och egenskaper |
|
| För integrering (Ja/Nej): | Nej |
| Invändig belysning (Ja/Nej): | Nej |
| Toppkorg (Ja/Nej): | Nej |
| Wi-Fi anslutning (Ja/Nej): | Nej |
Teknisk data |
|
| Antal program (st): | 8 |
| Längd tilloppsslang (cm): | 150 |
| Längd avloppsslang: (cm): | 150 |
| Längd strömkabel (cm): | 150 |
| Ljudnivå (dBA): | 44 decibel A (regn mot ett fönster motsvarar ca 45 dB A) |
| Vikt (kg): | 36.5 |
Energimärkning |
|
| Energiklass: | C |
Recensioner
↑
G
- Invändig belysning (Ja/Nej): Nej
- Toppkorg (Ja/Nej): Ja
- Ljudnivå (dBA): 42
↑
G
- Invändig belysning (Ja/Nej): Nej
- Toppkorg (Ja/Nej): Ja
- Ljudnivå (dBA): 44
↑
G
- Invändig belysning (Ja/Nej): Nej
- Toppkorg (Ja/Nej): Ja
- Ljudnivå (dBA): 40








