Diskmaskin
Electrolux - ESA47405UX
AirDry öppnar luckan automatiskt för bättre torkning
SoftSpikes skyddar ömtåliga glas under diskningen
QuickLift gör att du kan justera överkorgen även när den är full
Snabbt 30 minuters program när du vill diska snabbt
Produktmått: Bredd 59.7 cm, Djup 57.6 cm, Höjd 81.8-88 cm
-
12 824:-
Lagerstatus: I leverantörslager – skickas inom 2 - 4 dagar
Köp till inbärning, installation och bortforsling av gammal produkt när du betalar
Vill du ha en senare leverans pausar vi din order kostnadsfritt upp till 6 veckor
Klimatkompenserad leverans i hela Sverige
- Lagerstatus: I leverantörslager – skickas inom 2 - 4 dagar
↑
G
Vill du ha en senare leverans pausar vi din order kostnadsfritt upp till 6 veckor
Klimatkompenserad leverans i hela Sverige
Electrolux diskmaskin med AirDry och QuickLift
- AirDry öppnar luckan automatiskt för bättre torkning
- QuickLift gör att överkorgen kan justeras även när den är full
- SoftSpikes skyddar ömtåliga glas under diskningen
- Snabbprogram för snabb disk när tiden är knapp
- Machine Care håller diskmaskinen ren och effektiv
Effektiv torkning med AirDry. Electrolux 300 AirDry-tekniken avslutar varje diskprogram med ett naturligt luftflöde. Luckan öppnas automatiskt cirka 10 cm i slutet av programmet så att frisk luft kan cirkulera i maskinen. Det ger upp till tre gånger bättre torkresultat jämfört med traditionella system med stängd lucka.
Flexibel lastning med QuickLift. QuickLift-systemet gör det möjligt att justera höjden på den övre korgen även när den är full. Det gör det enklare att få plats med större tallrikar, kastruller eller höga glas.
Skonsam diskning av glas. SoftSpike-gummistöd håller ömtåliga glas stabilt på plats under diskningen. Glasen står upprätt och skyddas mot att tippa, vilket minskar risken för skador.
Snabb disk när du behöver det. Snabbprogrammet gör det möjligt att diska mindre mängder disk på kort tid utan att kompromissa med resultatet.
Machine Care för bättre prestanda. Det särskilda rengöringsprogrammet hjälper till att hålla diskmaskinen ren genom att motverka fett- och kalkavlagringar, vilket bidrar till bättre diskresultat över tid.
Tillbehör
Produktblad: |
|
| Varumärke: | Electrolux |
| Modellbeteckning: | ESA47405UX |
| Höjd (cm): | 81.8 |
| Max höjd (cm): | 88 |
| Min höjd (cm): | 82 |
| Bredd (cm): | 59.7 |
| Djup (cm): | 57.6 |
| Energianvändning (kWh) 100 cyklar: | 74 |
| Utsläppsklass för luftburet akustiskt buller: | B |
| Ljudnivå: | 44 decibel A (regn mot ett fönster motsvarar ca 45 dB A) |
| Antal kuvert (st): | 13 |
| Vattenförbrukningen i liter per disk: | 9.9 |
| Programtid för diskprogramet, EKO: | 4:00 |
| EAN | 7333394108582 |
Allmän information |
|
| Torksystem: | AirDry |
| Färg: | Rostfri |
| Produktgrupp: | Diskmaskin 60cm |
Funktioner och egenskaper |
|
| För integrering (Ja/Nej): | Nej |
| Invändig belysning (Ja/Nej): | Nej |
| Toppkorg (Ja/Nej): | Nej |
| Wi-Fi anslutning (Ja/Nej): | Nej |
Teknisk data |
|
| Antal program (st): | 8 |
| Längd tilloppsslang (cm): | 150 |
| Längd avloppsslang: (cm): | 150 |
| Längd strömkabel (cm): | 150 |
| Ljudnivå (dBA): | 44 decibel A (regn mot ett fönster motsvarar ca 45 dB A) |
| Vikt (kg): | 36.5 |
Energimärkning |
|
| Energiklass: | C |
Recensioner
↑
G
- Invändig belysning (Ja/Nej): Ja
- Toppkorg (Ja/Nej): Ja
- Ljudnivå (dBA): 40
↑
G
- Invändig belysning (Ja/Nej): Nej
- Toppkorg (Ja/Nej): Ja
- Ljudnivå (dBA): 42
↑
G
- Invändig belysning (Ja/Nej): Nej
- Toppkorg (Ja/Nej): Ja
- Ljudnivå (dBA): 40








