Superbra..är jättenöjd över cleanmate s1000
Denna produkt är tyvärr inte till salu hos oss för tillfället. Titta gärna om du gillar något av alternativen nedanför.
Denna produkt är tyvärr inte till salu hos oss för tillfället. Titta gärna om du gillar något av alternativen nedanför.
Vill du ha tips om en riktigt bra robotdammsugare så ska du kolla in testvinnaren S1000 från Cleanmate! Den rensar inte bara golvet från damm, med två borstar och en rullborste, utan torkar även golvet med en våttorkningsfunktion!
Du kan kontrollera var din robot ska städa i Cleanmate-appen och dessutom kommer S1000 ihåg var den städat genom att kartlägga sitt rörelsemönster under städningen. På så vis blir städningen mycket effektivare än de tidiga robotdammsugare som åkte runt och städade planlöst. Vill du avgränsa ett område eller rum, lägger du enkelt ut en bit medföljande magnettejp vid tröskeln.
S1000 är utrustad med light touch-sensorer, IR-sensorer och avsatts-sensorer som gör att den är 100% medveten om sin omgivning. Dessutom har den 3 st ultrasonic-sensorer som gör att den både kan upptäcka och undvika avancerade hinder som exempelvis glasrutor och väldigt smala föremål.
När du köper din robotdammsugare ingår även 8 olika tillbehör:
Den har i princip allt man kan begära av en robotdammsugare 2019. De enda bristerna vi kunnat upptäcka är att den har svårare att ta sig över trösklar som är högre än tolv millimeter.
Produktblad: |
|
Varumärke: | Cleanmate |
Modellbeteckning: | S1000 |
Höjd (cm): | 8.5 |
Bredd (cm): | 35 |
Djup (cm): | 35 |
Garanti (år): | Två års garanti enligt konsumentköplagen |
Allmän information |
|
Färg: | Svart |
Säkerhetsfunktioner: | Trappsensor |
Produktgrupp: | Robotdammsugare |
Funktioner och egenskaper |
|
Automatisk retur till laddningsstation (Ja/Nej): | Ja |
Laddningsindikator (Ja/Nej): | Ja |
Laddningsstation (Ja/Nej): | Ja |
Roterande borste (Ja/Nej): | Ja |
Schemalagd städning (Ja/Nej): | Ja |
Systematisk städning (Ja/Nej): | Ja |
Våttorkningsfuntion (Ja/Nej): | Ja |
Teknisk data |
|
Ljudnivå (dBA): | 60 |
Dammbehållarens volym (l): | 0.5 |
Max. arbetsområde (m²): | 60 |
Max. anvädningstid (min): | 120 |
Uppladdningstid (h): | 4 |
Vikt (kg): | 3.5 |
5 | ☆ | |
4 | ☆ | |
3 | ☆ | |
2 | ☆ | |
1 | ☆ |
Superbra..är jättenöjd över cleanmate s1000
Vi är jättenöjda!
Den är jätte bra
en helt underbar produkt
Mycket bra för denna peng. Bra app lätt att använda